Stero píše:Akože beriem to že to má nejaké účinky ale moj názor je tak ako LaciP že to vo vode v jazerách nieje. Potrebné latky zaručím rybám aj vhodnou stravou ktorá je obohatená o vtamíny. A hlavne nechápem význam ak sa pravdelne obmieňa voda. To by som musel dolievať vždy. Asi ?
Aldebaran píše:Stero píše:Akože beriem to že to má nejaké účinky ale moj názor je tak ako LaciP že to vo vode v jazerách nieje. Potrebné latky zaručím rybám aj vhodnou stravou ktorá je obohatená o vtamíny. A hlavne nechápem význam ak sa pravdelne obmieňa voda. To by som musel dolievať vždy. Asi ?
Oni tam píšu, že sa to hlavne odporúča používať pri transporte a iných stresujúcich situáciách, čiže asi pri bežnej prevádzke akvária je to zbytočnosť. Ale pri transporte alebo častom prelovovaní rýb z nádrže do nádrže, prípadne v nádržiach "zotavovačkách" po nejakých vážnych zraneniach z bitiek by to mohlo mať zmysel...
jovan píše:O baktériostatických účinkoch aloe niet pochýb,ako aj o účinkoch morského mandlovníka,rašeliny,dubovej kôry....atď.Toto je správna cesta ošetrenia vody pre ryby a vodné živočíchy a nie kydanie soli a sódy bicarbóny...... .
.......neviem prečo všetci,resp.drvivá väčšina si myslí ,že pre Malawi a Tanganiku treba vodu tvrdú,z literatúry sa dá vyčítať,že je tam síce veľká mineralita,avšak to je tvrdosť spôsobená neutrálnymi soľami,takže pre chov veľmi tvrdú vodu určite netreba.Treba však zabezpečiť vyššiu alkalitu vody a tým aj ph,čo sa dá dosiahnuť nap korálovým pieskom,vápennatými kamenmi a pod.
Späť na Zariaďovanie nádrže pre cichlidy
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť