Nadnášanie u Cyphotilapia gibberosa

Diskusia o cichlidách z jazera Tanganyika

Nadnášanie u Cyphotilapia gibberosa

Poslaťod ivca161 » Pia 17. Apr 2015 8:12:42

Ahojte, v akváriu mám 10 ks Cyphotilapia gibberosa Blue Zaire Moba F1 spolu s niekoľkými Julidochromis Marlieri. Už niekoľko dní pozorujem nadnášanie jednej Cyphotilapie. Myslím si, že má problém s plynovým mechúrom, asi sa nahltala vzduchu pri kŕmení. Už niekoľkokrát som tento jav pozorovala, nikdy však netrval tak dlho ako teraz. Preto sa obraciam na Vás a chcela by som Vás poprosiť o radu... Čo s tým mám robiť ?

Ešte niekoľko doplňujúcich info, ryba je aktívna, žerie, pláva - vyzerá to tak, že väčšinu času je pri hladine, má vystrčenú chrbtovú plutvu s časťou tela nad vodou v akvárku. Kŕmim prevažne granulami, vločkami a mrazenou artémiou. V akvárku nedošlo k nijakým zmenám. Ostatné ryby sú zatiaľ v poriadku.

Ďakujem za rady
ivca161
 
Príspevky: 319
Images: 1
Registrovaný: Sob 30. Apr 2011 22:29:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Reklama

Re: Nadnášanie u Cyphotilapia gibberosa

Poslaťod 1joko » Sob 13. Nov 2021 16:41:37

Toto je častý problem u frontos.Treba ich chovat potravou ktorá nepláva na hladine aby ryby zbytočne s potravou nehltali aj vzduch.Potom može nastat zbytočne takýto problém.Ktorý sa časom može ale aj nemusí napravit .
Obrázok užívateľa
1joko
 
Príspevky: 79
Images: 24
Registrovaný: Ned 10. Jan 2010 19:46:07
Bydlisko: Lučenec
Has thanked: 15 times
Been thanked: 0 time


Späť na Tanganyika cichlidy


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia