Rady a tipy k cichlidkám

Diskusia o trpasličích cichlidách

Rady a tipy k cichlidkám

Poslaťod AdrianNo » Str 27. Sep 2017 11:40:19

Zdravím,

mám doma 320l(120x45x60) spoločenské akvárium. Mám v ňom okrem iného 3x Cichlidku Cacadu(samec+2x samica), 4x Ramirezky lectric Blue(samec + 3x samica) a Acaru Neon blue(mali by byť samec a samica), Ďalšie osadenstvo sú neonky,tetry krvave, panciernicky, skaláre, molynézie, gupky). Hľadám niekoho, kto by bol ochotný mi poradiť čo a ako mám robiť aby sa rybám/akváriu darilo čo najlepšie. Mám mnoho otázok, ktorých odpovede som na nete nenašiel. Ak by sa niekto našiel budem veľmi rád a vďačný.

Najviac ma zaujímajú tieto otázky:
1. Kedy sú pohlavne dospelé cichlidky Cacadu?(moje majú tak 5-6cm samec, samice 4-5 cm)
2. Prečo samec Cacadu vždy keď príde k nemu jedna zo samíc ju začne odháňať a útočiť na ňu?
3. Moje ramirezky Electric blue sú poväčšine času nie výrazne sfarbené(niekedy sú dokonca až šedé), a nie veľmi rastú(oproti ostatným rybám). Môže to byť v dôsledku stresu? že sa boja napr Akár Neónových(ktoré sú o poznanie väčšie)? Plávajú po celom akváriu a nikto na ne neútočí, maximálne sa preháňaju medzi sebou.
4. Samec Cacadu stráca farbu z čela, má tam akoby iba biele miesta.(foto by pomohla asi viac, ak bude záujem doplním). Čím to môže byť? Bojoval s niekym a prišiel o šupiny?

Za všetky odpovede vopred Ďakujem.
AdrianNo
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 27. Sep 2017 11:08:57
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Reklama

Späť na Trpasličie cichlidy


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia