hrbohlavec africky

Diskusia o afrických riečnych cichlidách

Re: hrbohlavec africky

Poslaťod Nawi » Ned 05. Dec 2010 18:06:28

ale zase na druhej strane mam pravdu jasne som sa pital ze kto ma skusenosti s chovom tejto ryby a namiesto toho mi poradia clanky a inu literaturu,nie vzdy ma clovek cas na to aby studoval a hladal na nete nejake informacie,podla mna na to je forum a nie na to aby jeden druheho kritizoval,ale ja len tak,to je moja filozofia
Obrázok užívateľa
Nawi
Tanganyika fan
Tanganyika fan
 
Príspevky: 1953
Images: 0
Registrovaný: Sob 23. Okt 2010 20:31:01
Bydlisko: Rimavská Sobota
Has thanked: 14 times
Been thanked: 40 times

Reklama

Re: hrbohlavec africky

Poslaťod Belial » Ned 05. Dec 2010 18:59:05

Jasné že fórum je na to, aby si tu získal informácie. No na druhú stranu, s týmto druhom má asi málokto skúsenosti. Predsa len je to nie práve bežne chovaný druh. Ja som tieto ryby nikdy nechoval a predsa viem, že ich nároky na vodu sú odlišné od nárokov diskusov.
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 1665
Images: 7
Registrovaný: Ned 23. Aug 2009 20:51:28
Bydlisko: Handlová
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: hrbohlavec africky

Poslaťod Nawi » Ned 05. Dec 2010 20:39:48

to mas pravdu,i ked som si myslel ze by im mohlo byt dobre pri diskoch,v literature pise ze teplota na chov hrbohlavcov ma byt 26-28stupnou tak preto som si myslel ze by mohli ist k nim ale zase na druhej stane mam tam uz cichlidky thomasove a to by nebolo boh vie co.ale su nadherne,keby si ich vydel a aj zaujimave.
Obrázok užívateľa
Nawi
Tanganyika fan
Tanganyika fan
 
Príspevky: 1953
Images: 0
Registrovaný: Sob 23. Okt 2010 20:31:01
Bydlisko: Rimavská Sobota
Has thanked: 14 times
Been thanked: 40 times

Re: hrbohlavec africky

Poslaťod Belial » Ned 05. Dec 2010 21:06:08

Thomasky som mal aj ja a mal som pri nich L.meleagris. Myslím, že s tými hrbohlavcami by to bola určite lepšia kombinácia ako disky a skaláre.
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 1665
Images: 7
Registrovaný: Ned 23. Aug 2009 20:51:28
Bydlisko: Handlová
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: hrbohlavec africky

Poslaťod Nawi » Pon 06. Dec 2010 18:48:39

to s tebou suhlasim.diky :yes
Obrázok užívateľa
Nawi
Tanganyika fan
Tanganyika fan
 
Príspevky: 1953
Images: 0
Registrovaný: Sob 23. Okt 2010 20:31:01
Bydlisko: Rimavská Sobota
Has thanked: 14 times
Been thanked: 40 times

Re: hrbohlavec africky

Poslaťod martinko » Pia 23. Dec 2011 15:01:16

Prepáčte, ani s touto rybou nemám skúsenosti, ale som si otvoril ten článok a človek sa mi zdá že tomu rozumie. :nerd Na konci je odkaz na
Kód: Vybrať všetko
http://www.hrbohlavce.estranky.cz
Je tam už kontakt na chovateľa z Prešova-skús to takto. A môj názor? Ja by som si to k mojim diskom určite nedal!
Obrázok užívateľa
martinko
 
Príspevky: 54
Images: 8
Registrovaný: Pon 24. Okt 2011 18:04:04
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: hrbohlavec africky

Poslaťod Junaksk » Pia 06. Feb 2015 16:01:29

http://rybicky.net/atlasryb/hrbohlavec_africky, tu je fajn clanok a odporucam tuto stranku vela dobrych info na nej podobne ako aj tua ja som presiel z cichlíd juznej ameriky na chov riečnych afrických cichlíd a podla mna hrbohlavce idu s pelvichromis pulcher a z tetrami konžskými, tetrami dlhoplutvými a garra congoenzis ja osobne som spravil biotopové akvárko plus ako rastliny rôzne druhy anubiasov, ktoré mam v crepníkoch v akva sice prírodne to nevyzera to mali byt skorej nejake okrúhliaky kamene ale akvarko je zariadene funkčne aby bolo odkalovanie co najednoduchsie a sa dali odchovávať hlavne hrbohlavce (mam aj 34 l odchovnú resp karantennu nádrz)
Obrázok užívateľa
Junaksk
 
Príspevky: 326
Images: 2
Registrovaný: Ned 23. Aug 2009 20:51:28
Bydlisko: č.d 377 Kamenny Most 94358 SR
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Predchádzajúci

Späť na Africké riečne cichlidy


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť