PARATILAPIA POLLENI .

Diskusia o cichlidách z Madagaskaru a Indie

Re: PARATILAPIA POLLENI .

Poslaťod paloi » Štv 02. Máj 2013 21:22:53

Miho, úplne normálna cena. Akurát si treba uvedomiť, že v tej veľkosti budú mať ešte ryby ružovú farbu. Resp. pri tých 4-6 cm sa pomaly bude ružová vytrácať a ryby sa zmenia na sivé. Čiernu farbu začnú naberať tak pri 9-10 cm. A to potrvá tak 9-12 mesiacov. Ale v inej téme si písal niečo v tom zmysle, že záleží od toho, ako veľmi to chceš a koľko úsilia si do toho ochotný investovať. Nájsť na internete je ľahko. Dostať sa k tomu je už ale iný level.

Pozrel si aj ceny za dopravu? Okrem toho, títo Ti to na SK nepošlú :-(
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 933
Images: 8
Registrovaný: Str 18. Aug 2010 7:08:21
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 3 times
Been thanked: 36 times

Reklama

Re: PARATILAPIA POLLENI .

Poslaťod Miho » Pia 03. Máj 2013 8:05:37

Postupné prefarbovanie do plnej parády je bežné aj pri iných druhoch, to ako nevýhodu nevidím. A dovoz z Nemecka je len technická záležitosť,
ďalších dôvodov na vycestovanie by sa našlo. Nad prepravou kuriérom som ani neuvažoval, nedôverujem im.(z vlastných skúseností)
Mňa len prekvapilo, že ich zohnať až taký problém nie je a že sa to nechová tak často ako napr. stredná amerika.
Je pravda že založiť nádrž s prísnym Madagaskar biotopom je problém. Paretroplusy sú prakticky nezohnateľné a čo k tým Polleni :?: strednú ameriku?
Čo som si prečítal a videl akvárka, bežne to tak robia. Mne je to akosi proti srsti. Čisto teoreticky, mať tak Paretroplusy napr. nádherné menarambo, tak ich nebudem terorizovať Paratilapiami polleni :-D
Že vraj Paratilapie polleni sú kludnejšie pri nižších teplotách , okolo 22-24°C , pri zvýšenej teplote sa majú chuť trieť a potom sú neznesiteľné k ostatnej osádke. A osvedčená "ukľudňovacia metóda" prerybnením zapríčiní neochotu k treniu. Možno aj to je dôvod menšieho výskytu u akvaristov.
Ja len tak rozmýšlam nahlas, vycházajúc z toho čo som si prečítal. Má s tým niekto skúsenosti?
Miho
 
Príspevky: 134
Registrovaný: Pon 10. Dec 2012 21:59:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: PARATILAPIA POLLENI .

Poslaťod paloi » Pia 03. Máj 2013 10:06:47

Ja mám polleni prakticky ako doplnok k SA. Zatiaľ s nimi nie je problém, lebo patria medzi moje menšie ryby.

Keď som sa pre ne rozhodoval, mal som info, že všeobecne madagaskarské cichlidy sú mäkšie ryby, vhodné skôr k JA. A to platí aj pre paratilapiu polleni. Ale bol som aj upozornený od dvoch cichlidárov, že to je síce pravda, ale pozor na to! Z nevysvetliteľných príčin týmto rybám (polleni) niekedy "prepne" (to je odcitované slovo) a dovtedy kľudná ryba začne nenormálne terorizovať zvyšok akvária. A to aj mimo trenia. Jednoducho nebudem vedieť, kedy to príde a prečo. K SA sa skôr hodia povahou africké riečne cichlidy. To, čo som tu teraz napísal, teda nie je moja vlastná skúsenosť, ale informácia, ktorú som dostal.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 933
Images: 8
Registrovaný: Str 18. Aug 2010 7:08:21
Bydlisko: Trnava
Has thanked: 3 times
Been thanked: 36 times

Re: PARATILAPIA POLLENI .

Poslaťod HEAD66Y6 » Pon 06. Máj 2013 9:21:26

Zdravím,co se týká P.Polleni tak celkem často je mívají v Profiakvariu Papík Dříteč u Pardubic . Před pár měsíci jsem je tam viděl ve velikosti cca 10 cm , byly za 320 czk . Je ale lepší si tam brnknout nebo poslat mail zda jsou právě skladem .
HEAD66Y6
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Ned 31. Júl 2011 15:10:50
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: PARATILAPIA POLLENI .

Poslaťod jancibie » Pon 06. Máj 2013 10:12:18

HEAD66Y6 píše:Zdravím,co se týká P.Polleni tak celkem často je mívají v Profiakvariu Papík Dříteč u Pardubic . Před pár měsíci jsem je tam viděl ve velikosti cca 10 cm , byly za 320 czk . Je ale lepší si tam brnknout nebo poslat mail zda jsou právě skladem .

Bojím sa,že túto formu tam nemajú......

http://www.youtube.com/watch?v=RAPr9NKiUQY
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 137
Images: 0
Registrovaný: Ned 23. Aug 2009 20:51:27
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: PARATILAPIA POLLENI .

Poslaťod HEAD66Y6 » Pon 06. Máj 2013 11:32:06

Tak to opravdu netuším Janci . Byly to ještě růžovošedý kousky psaný jako P.Polleni . Tyhle co píšeš ty jsou označovaný jako P. Blekeri pokud se nepletu ? Někde jsem četl vášnivý debaty jestli to jsou Polleni a Blekeri a nebo jestli se jedná jen o Polleni s jinou kresbou . Ale tyhle s většími skvrnami na tvým linku jsou luxusní !!!
HEAD66Y6
 
Príspevky: 70
Registrovaný: Ned 31. Júl 2011 15:10:50
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: PARATILAPIA POLLENI .

Poslaťod jancibie » Pon 06. Máj 2013 14:31:19

To mi asi nevyriešime,hlavne keď sa začína používať aj označenie sp.Andapa čo by zodpovedalo rybe,ktorú som si roky predstavoval ako Paratilapia bleekeri.
Je veľká škoda,že sa tieto ryby s veľkými škvrnami úplne vytratili v našich končinách,hlavne keď ich rozmnožil kamarát z Vrútok už pred 12. rokmi.....
Sú podstatne krajšie ako klasické polleni,ktoré som kedysi choval.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IiUtgCCVbzY[/youtube]
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 137
Images: 0
Registrovaný: Ned 23. Aug 2009 20:51:27
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: PARATILAPIA POLLENI .

Poslaťod bleekeri » Uto 27. Okt 2015 21:43:20

zdravim, nadväzujem na staršiu tému. Ako píše Janči, Paratilapie som pred 14 rokmi rozmnožil, predal do predajne v BB a na Slovensku sa vytratili. V lete sa mi podarilo doviezť veľkoškvrnné Paratilapia sp. Andapa priamo od Patricka de Rhama (spolu s Jeanom Claude Nourissatom objavili madagaskarske cichlidy) zo Švajčiarska. Ponukam 9ks veľkosť od 8 do 15cm (mam ale slaby odhad na veľkosť ryb:) Dajú sa rozoznať samce od samic. Video identických rýb:

https://www.youtube.com/watch?v=g-qptxxuE5U
bleekeri
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned 09. Máj 2010 14:52:03
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: PARATILAPIA POLLENI .

Poslaťod bleekeri » Uto 27. Okt 2015 21:50:29

/Users/mojmirkafka/Desktop/DSCF5273.jpg

/Users/mojmirkafka/Desktop/DSCF5304.jpg
bleekeri
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned 09. Máj 2010 14:52:03
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Predchádzajúci

Späť na Madagaskar cichlidy


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia